Rajstopy dla panów?

rajstopyW pismach związanych z modą coraz częściej pojawiają się informacje o powstawaniu produktów dla panów, opartych na pomysłach do tej pory zarezerwowanych dla kobiet. Stopniowo popularność zdobywały kremy do depilacji dla mężczyzn, obecnie mówi się już o rajstopach dla mężczyzn. Dlaczego? To proste, z przyczyn praktycznych. Mężczyźni nosili już kiedyś pończochy, jednak dziś mało kto o tym pamięta. Było to spowodowane modą i względami praktycznymi. Ówczesne rajstopy nosili wszyscy, staży i młodzi, kobiety i mężczyźni. Panie nosiły długie suknie, panowie pończochy i do nich tuniki. Dopiero powstanie spodni (a miało to miejsce dopiero kilkaset lat temu) sprawiło, że mężczyźni przestali nosić pończochy. Dziś wracają do tego pradawnego zwyczaju i mody, jednakże z przyczyn praktycznych. Dobre rajstopy najlepiej chronią przed zimnem. Noszą je osoby uprawiające na przykład narciarstwo i nie przejmują się metkami, które przyczepia się do takich produktów jak rajstopy dla dzieci widniejących na stronie http://www.knittex.pl/kids, to znaczy, że są tylko damskie. Ich funkcje praktyczne są tak wysokie, że przewyższają o niebo wiążące się z ich noszeniem uśmieszki otoczenia.

rajstopyZresztą na pewno ta kwestia jest podobna do innych – z czasem ludzie się przyzwyczają i będą podchodzić do rajstop zupełnie normalnie. Pamiętajmy jednak, że rajstopy dla panów wyglądają inaczej niż te produkowane z myślą o kobietach. Przede wszystkim z reguły noszone są pod spodniami, więc nie widać ich. Są więc z założenia pozbawione wszelkich wzorów, a także zdobień czy ażurów. Są także cieplejsze. Dla panów nie spotkamy takiej opcji jak rajstopy niekryjące. Są też wykonane z materiałów o wiele grubszych niż te damskie. Rajstopy do uprawiania sportów są jednak wykonane z materiałów, które oddychają, nie ma więc mowy o poceniu się czy braku przewiewności. Kto wie, może z czasem rajstopy dla panów nabiorą popularności? Pamiętajmy, że moda zmienia się codziennie, a jeszcze kilkadziesiąt lat temu kobiety nie nosiły prawie wcale spodni. Dziś noszą je na co dzień. Być może i męska moda ulegnie tym zmianom?

3 odpowiedzi to “Rajstopy dla panów?”

 1. Tomasz Jaczyński pisze:

  Rajstopy dla Panów? Czy to aby na pewno nie przekroczyło już granicy dobrego smaku?

 2. DAREK pisze:

  Jestem normalnym facetem.Mam 28 lat i od 13 lat chodzę w rajstopach damskich,różnych.Nie widzę w tym nic złego .Noszę je w chłodniejsze dni w zależności od temperatury.Odkąd zacząłem w nich chodzić to zauważyłem że tak nie choruję jak kiedyś.
  Jestem żonaty i moja żona to popiera,nawet często mi kupuje rajstopy i często chodzę w samych rajstopach po domu.
  Nawet zdarzyło się parę razy że zaskoczyła mnie moja teściowa i mi kupiła rajstopy.Też to popiera i nawet często mnie namawia abym je ubrał.Polecam noszenie rajstop wszystkim panom w różnym wieku bo noszenie ich to żaden wstyd,a wręcz przeciwnie sama przyjemność,wygoda i bezpieczeństwo przed chłodnymi dniami.
  Podoba mi się to że jest coraz więcej rajstop dla panów i coraz więcej tych panów bierze się na odwagę je ubierać,bo czemu mamy się wstydzić chodzić w czymś co lubimy.

 3. Piotr pisze:

  Jestm zonatym 29-tnim tata. I lubie rajstopy. Jak powiedziałem żonie ze nosze rajstopy zamiast kaleson to sie ucieszyła i nie ukrywam ze nosze rajstopy tak jak inni. Pozdrawiamy rajstopowiczow

Zostaw odpowiedź